تبلیغات
مقالات مهندسی پزشکی ، برق ، الکترونیک ،علوم پایه ، علوم آزمایشگاهی ، پزشکی،روانشناسی - مطالب مهر 1390

چگونه موهای سالم و زیبا داشته باشیم؟

1390/08/1 07:54

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: پوست ، مو ، زیبایی ،

مطمئنا شما هم به سلامت ، طراوت و شادابی موهای خود علاقمندید. معمولا این علاقمندی در اکثر افراد بویژه خانم ها وجود دارد اما بهرهمندی از موهای سالم و زیبا به چیزی بیش از علاقه نیازمند است و در واقع مستلزم توجه کافی و مراقبت شایسته از آن است.

 

یکی از بهترین روش ها برای حفظ سلامت پوست و مو راههای طبیعی هستند که در آنها استفاده از مواد شیمیایی به حداقل رسیده و به این ترتیب از اثرات جانبی آنها نیز اجتناب می شود. توصیه های زیر به شما کمک می کند بدون استفاده از مواد شیمیایی و صرف هزینه زیاد به سلامت موهای خود کمک کنید:

 

1 - هنگام خواب به موهایتان روغن زیتون یا روغن خردل بمالید و صبح روز بعد آنها را شستشو دهید.

 

2 -  روغن خردل را بجوشانید و با آن به طور مرتب موها را ماساژ دهید.

 

3 -  برای حفظ سلامت مو و پوست همیشه رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و ورزش را فراموش نکنید. نوشیدن مقادیر کافی آب در روز و خوردن میوه و سبزی تازه بهترین راه داشتن موهای سالم و با طراوت است.

 

4 -  استفاده از عصاره شنبلیله نیز 2 تا 3 بار در هفته برای حفظ طراوت موها توصیه شده است.

 

5 -  حتی اگر مایلید موهایتان بلند شود 5-4 هفته یک بار کمی آنها را کوتاه کنید.

 

6 -  مالیدن مخلوط روغن نارگیل با آب لیمو روی موها در روز هم برای سلامت آن مفید است.

 

7 -  موها را با کش های پلاستیکی قدیمی نبندید.این کش ها موجب شکستن تار مو می شوند. به جای آن از یک نوار قابل ارتجاع با پوشش پارچه ای استفاده کنید.

 

8 -  موی خیس را به سختی شانه نزنید زیرا استحکام آن یک سوم قدرت موی خشک است و احتمال شکسته شدن آن وجود دارد ابتدا با حوله موی خیس را خشک کنید آنگاه بااستفاده از یک شانه به آرامی گره های مو راباز کنید.

 

9 - شستشوی مو با آب لیمو طراوت و درخشندگی را به آن بر می گرداند.

 

10 -  اگر به شوره سر دچار هستید یکی از قدیمی ترین روش ها استفاده از مخلوط سرکه و آب است به این صورت که طی شب پوست سر را به آن آغشته کرده صبح روز بعد نیز آن را با آب و سرکه شستشو دهید. پس از چند هفته نتیجه را خواهید دید.

 

11 - روش مناسب دیگر برای خلاص شدن از شوره سر این است که موها را با عصاره آبی بذر شنبلیله آغشته کرده پوست سر را با این عصاره ماساژ داده چند دقیقه بگذارید بماند و سپس شستشو دهید.

 

12 - همچنین مالیدن روغن زیتون و بادام بر پوست سر برای رهایی از شوره سر توصیه شده است.

 

13 - یکی دیگر از دستورالعمل های توصیه شده برای درخشندگی مو ها این است که موز را با عسل مخلوط کرده به مدت 40 -30 دقیقه اجازه دهید روی سر بماند و بعد شستشو دهید.

 

14 - گفته شده برای جلوگیری از سفید شدن مو نیز راههایی وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از مخلوط یک گیاه علفی به نام ( Bhringraj Eclipta elba ) ، Amala ، مرجان ، آهن و دانه کنجد سیاه است که در کاهش روند سفید شدن مو موثر شناخته شده است.

 

15 - روش مناسب دیگر برای داشتن موهای سالم مالیدن عصاره برگهای گشنیز سبز بر روی پوست سر است.

 

به هرحال توصیه اصلی و مهم رعایت رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی مناسب است که بر سلامت همه اعضای بدن و از جمله موها تاثیر می گذارد. به یاد داشته باشید انعکاس آنچه در بد ن اتفاق می افتد بر روی پوست و مو نمایان می شود. رژیم غذایی ناسالم و ناقص از نظر عناصر مهم برای سلامت ، بیماری ها و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بر کیفیت موی سر اثر دارد و مشکلاتی مانند شوره ، نازک شدن موها ، ریزش مو و سفید شدن زودرس به موها آسیب می رسانند

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: چگونه موهای سالم و زیبا داشته باشیم؟ ، عمومی - پوست ، مو ، زیبایی - چگونه موهای سالم و زیبا داشته باشیم؟ ،
آخرین ویرایش: - -

کمک های اولیه ی اورژانسی - درمان‌ و مراقبت‌های‌ بعدی

1390/07/29 12:23

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: کمک های اولیه و اورژانسی ، دانستنیهای پزشکی ،
هر وضعیتی‌ را که‌ پیدا کردید، بر طبق‌ اصول‌ و با حفظ‌ خونسردی‌ درمان‌ کنید. به‌ مصدوم‌ اطمینان‌ و به‌ حرف‌های‌ او گوش‌ بدهید. بیش‌ از حد سؤال‌ نپرسید و اجازه‌ ندهید که‌ مردم‌ در صحنه‌ حادثه‌ تجمع‌ کنند. از جابه‌جایی‌ بی‌مورد مصدوم‌ خودداری‌ کنید. در صورت‌ لزوم‌، اطمینان‌ حاصل‌ کنید که‌ یک‌ نفر با خانواده‌ مصدوم‌ تماس‌ خواهد گرفت‌.

 

اولویت‌های‌ درمان‌

ترتیب‌ اولویت‌ها به‌ شرح‌ زیر است‌:

ارزیابی‌ اولیه‌ را انجام‌ داده، بر اساس‌ یافته‌های‌ خود اقدام‌ کنید. ضمناً مطمئن‌ شوید که‌ راه‌ تنفسی‌ مصدوم‌ باز و پاک‌ است‌.

خونریزی‌ را کنترل‌ کنید.

ارزیابی‌ ثانویه‌ را انجام‌ دهید.

سوختگی‌ها و زخم‌های‌ وسیع‌ را درمان‌ کنید.

آسیب‌های‌ مفاصل‌ و استخوان‌ را بی‌حرکت‌ کنید.

سایر آسیب‌ها و وضعیت‌ها را به‌طور مناسب‌ درمان‌ کنید.

علایم‌ حیاتی‌ (سطح‌ پاسخ‌دهی‌، نبض‌ و تنفس‌) را به‌طور مرتب‌ کنترل‌ و ثبت‌ کنید. به‌ مشکلات‌ مربوط‌ به‌ علایم‌ حیاتی‌ رسیدگی‌ کنید.

 

فراهم‌ ساختن‌ ترتیب‌ مراقبت‌های‌ بعدی‌

در مورد نیاز مصدوم‌ به‌ کمک‌های‌ پزشکی‌ تصمیم‌گیری‌ کنید. اگر نیاز به‌ کمک‌ دارید، در صورت‌ امکان‌ شخصی‌ را برای‌ فراخوانی‌ کمک‌ بفرستید. در صورتی‌ که‌ وضعیت‌ مصدوم‌ در حال‌ تغییر یا بدتر شدن‌ است‌، تا زمان‌ رسیدن‌ نیروهای‌ کمکی‌، در کنار مصدوم‌ بمانید. بر اساس‌ ارزیابی‌ خود، ممکن‌ است‌ لازم‌ باشد که‌:

برای‌ درخواست‌ مشاوره‌، با یک‌ پزشک‌ تماس‌ بگیرید.

با یک‌ مرکز آمبولانس‌ تماس‌ بگیرید یا ترتیب‌ انتقال‌ به‌ بیمارستان‌ را فراهم‌ کنید.

مراقبت‌ از مصدوم‌ را به‌ یک‌ پزشک‌، پرستار یا پرسنل‌ آمبولانس‌ واگذار کنید.

تا زمان‌ رسیدن‌ کمک‌های‌ پزشکی‌، مصدوم‌ را به‌ یک‌ خانه‌ یا پناهگاه‌ نزدیک‌ به‌ محل‌ منتقل‌ کنید.

به‌ مصدوم‌ اجازه‌ بدهید به‌ منزل‌ خود برود (در صورت‌ امکان‌ مطمئن‌ شوید که‌ یک‌ نفر وی‌ را همراهی‌ خواهد کرد). از مصدوم‌ سؤال‌ کنید که‌ آیا در منزل‌ شخصی‌ (برای‌ مراقبت‌ از او) هست‌ یا خیر.

به‌ مصدوم‌ توصیه‌ کنید که‌ به‌ پزشک‌ مراجعه‌ کند.

 

احتیاط‌!

مصدومان‌ مبتلا به‌ اختلال‌ هوشیاری‌، آسیب‌های‌ جدی‌، مشکلات‌ شدید تنفسی‌ یا نشانه‌های‌ شوک، مجاز نیستند که‌ به‌ منزل‌ بروند. تا زمان‌ رسیدن‌ نیروهای‌ کمکی‌، در کنار مصدوم‌ بمانید.

هرگز به‌ مصدومانی‌ که‌ احتمالاً آسیب‌ داخلی‌ یا نیاز به‌ مراقبت‌ بیمارستانی‌ دارند، از راه‌ دهان‌ چیزی‌ ندهید.

به‌ مصدوم‌ اجازه‌ سیگار کشیدن‌ ندهید.

 

مراقبت‌ از وسایل‌ شخصی‌

اگر مجبور هستید برای‌ تعیین‌ هویت‌ مصدوم‌ یا یافتن‌ سرنخ‌هایی‌ درباره‌ وضعیت‌ وی‌، وسایل‌ شخصی‌ او را بگردید، این‌ کار را در برابر یک‌ شاهد قابل‌ اعتماد انجام‌ بدهید. اطمینان‌ حاصل‌ کنید که‌ تمام‌ لباس‌های‌ مصدوم‌ یا وسایل‌ شخصی‌ وی‌، همراه‌ با او به‌ بیمارستان‌ منتقل‌ می‌شوند و یا به‌ پلیس‌ تحویل‌ داده‌ شده‌اند.

 

جستجوی‌ وسایل‌ شخصی‌ در برخی‌ موارد، تنها راه‌ یافتن‌ سرنخ‌هایی‌ درباره‌ هویت‌ یا وضعیت‌ مصدوم‌، جستجوی‌ وسایل‌ شخصی‌ او است‌.

کاربرد داروها

تجویز داروها در کمک‌های‌ اولیه‌ عمدتاً در حد تسکین‌ دردهای‌ عمومی‌ گنگ‌ و تیز است‌. این‌ عمل‌، معمولاً شامل‌ کمک‌ به‌ مصدوم‌ برای‌ خوردن‌ یک‌ قرص‌ استامینوفن‌ (طبق‌ دستور بخش‌ مربوط‌ به‌ مصرف‌ دارو در این‌ کتاب‌) است‌. تعداد زیادی‌ از داروها را می‌توان‌ بدون‌ نسخه‌ پزشک‌ خریداری‌ کرد و ممکن‌ است‌ شما بسیاری‌ از این‌ داروها را بشناسید و مصرف‌ کرده‌ باشید. با این‌ حال‌، در درمان‌ مصدومان‌، حق‌ ندارید با خرید یا امانت‌ گرفتن‌ دارو، اقدام‌ به‌ تجویز دارو کنید حتی‌ اگر مصدوم‌ داروهای‌ خود را فراموش‌ کرده‌ باشد و یا شما همان‌ داروهایی‌ را که‌ احتمالاً مصدوم‌ مصرف‌ می‌کرده‌، در اختیار داشته‌ باشید. در صورتی‌ که‌ در هنگام‌ ارایه‌ کمک‌های‌ اولیه‌، اقدام‌ به‌ تجویز یا توصیه‌ به‌ مصرف‌ داروهایی‌ غیر از آنچه‌ در این‌ راهنما قید شده‌، بکنید، امکان‌ دارد که‌ مصدوم‌ با خطر مواجه‌ شود و عواقب‌ قانونی‌ یا اجتماعی‌ گریبانگیر شما شود. هر زمان‌ که‌ مصدوم‌ دارویی‌ مصرف‌ می‌کند، مطمئن‌ شدن‌ از موارد زیر ضرورت‌ دارد:

دارو برای‌ این‌ وضعیت‌ مناسب‌ باشد.

تاریخ‌ مصرف‌ دارو نگذاشته‌ باشد.

طبق‌ دستور مصرف‌ شود.

تمام‌ جوانب‌ احتیاطی‌ به‌ طور دقیق‌ رعایت‌ شود.

دارو بیش‌ از مقدار توصیه‌ شده‌، مصرف‌ نشود.

نام‌، مقدار، زمان‌ و نحوه‌ تجویز دارو ثبت‌ شود.

 

هشدار!

اگر داروی‌ موردنیاز در دسترس‌ نیست‌، کمک‌ پزشکی‌ درخواست‌ کنید. تنها مورد استثنا، وجود دستورالعمل‌های‌ واضحی‌ است‌ که‌ توسط‌ یک‌ کارفرما یا سازمان‌ داوطلبانه‌ تعیین‌ شده‌ باشد. این‌ دستورالعمل‌ها به‌ اعضا یا کارکنان‌ کارآزموده‌ اجازه‌ می‌دهد که‌ در شرایط‌ خاص‌، اقدام‌ به‌ تجویز دارو کنند (مثلاً دادن‌ پادزهر در مسمومیت‌ با سموم‌ صنعتی‌).

 

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

تماس‌ تلفنی‌ برای‌ درخواست‌ کمک

1390/07/29 12:22

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: کمک های اولیه و اورژانسی ، دانستنیهای پزشکی ،
شما می‌توانید با تلفن‌ به‌ تعدادی‌ از مراکز، درخواست‌ کمک‌ کنید.

خدمات‌ اورژانس‌: پلیس‌، مراکز آتش‌نشانی‌ یا مراکز آمبولانس‌؛ گروه‌های‌ نجات‌ معدن‌، کوهستان‌، غار و بیابان‌؛ نیروهای‌ حراست‌ ساحل‌ (گارد ساحلی‌)

خدمات‌ شهری‌: گاز، برق‌ یا آب‌

خدمات‌ سلامت‌: پزشکان‌، دندانپزشکان‌، پرستاران‌، ماماها تماس‌های‌ اورژانس‌ رایگان‌ هستند و از طریق‌ تمام‌ دستگاه‌های‌ تلفن‌ (مثل‌ تلفن‌های‌ اتومبیل‌ یا تلفن‌های‌ همراه‌) قابل‌ انجام‌ هستند. در جاده‌های‌ ماشین‌ رو، در هر چندکیلومتر یک‌ دستگاه‌ تلفن‌ اورژانس‌ وجود دارد؛ پیکان‌های‌ روی‌ تیرک‌های‌ نشانگر که‌ بین‌ این‌ تلفن‌ها واقع‌ شده‌اند، جهت‌ نزدیک‌ترین‌ تلفن‌ را نشان‌ می‌دهند. برای‌ فراخوانی‌ کمک‌ از طریق‌ این‌ تلفن‌ها، تنها کافی‌ است‌ گوشی‌ را بردارید و شماره‌ تلفن‌ امداد را بگیرید؛ به‌ درخواست‌ شما پاسخ‌ داده‌ می‌شود. اگر برای‌ درخواست‌ کمک‌ از طریق‌ تلفن‌، مجبور به‌ ترک‌ مصدوم‌ هستید، قبلاً با انجام‌ عملیات‌ حیاتی‌، خطرهای‌ تهدیدکننده‌ را در مصدوم‌ به‌ حداقل‌ برسانید (به‌ « ارزیابی‌ اولیه‌ » مراجعه‌ کنید). تماس‌ خود را کوتاه‌ ولی‌ دقیق‌ انجام‌ دهید. اگر از شخص‌ دیگری‌ خواستید که‌ این‌ تماس‌ را برقرار سازد، از او بخواهید که‌ (پس‌ از انجام‌ تماس‌) برگردد و شما را از آمدن‌ نیروهای‌ امدادی‌، مطمئن‌ سازد.

برقراری‌ تماس‌ تلفنی‌

وقتی‌ با تلفن‌ اورژانس‌ تماس‌ می‌گیرید، در مورد خدمات‌ موردنیاز شما سؤال‌ می‌شود و سپس‌ به‌ افسر کنترل‌ مربوطه‌ وصل‌ می‌شوید. اگر با چندین‌ مصدوم‌ مواجه‌ شده‌اید، آمبولانس‌ درخواست‌ کنید؛ مرکز آمبولانس‌ به‌ سایر مراکز خدماتی‌ اطلاع‌ خواهد داد. اگر در مورد موقعیت‌ مکانی‌ خود مطمئن‌ نیستید، هراس‌ به‌ خود راه‌ ندهید. سعی‌ کنید از بومیان‌ و اطرافیان‌ موقعیت‌ جغرافیایی‌ محل‌ را جویا شوید. ممکن‌ است‌ از شما بخواهند که‌ برای‌ «نشان‌ دادن‌ راه‌» خدمات‌ اورژانس‌، در کنار دستگاه‌ تلفن‌ بمانید. اگر می‌خواهید شخصی‌ را برای‌ انجام‌ این‌ کار روانه‌ کنید، مطمئن‌ شوید که‌ وی‌ اهمیت‌ موضوع‌ را درک‌ کرده‌ است‌ و گزارش‌ ماجرا را به‌ شما خواهد رساند.

 

تماس‌ با مرکز خدمات‌ اورژانس‌ سعی‌ کنید خونسردی‌ خود را حفظ‌ کنید تا بتوانید تمام‌ اطلاعات‌ موردنیاز مرکز خدمات‌ اورژانس‌ را ارایه‌ کنید. تا زمانی‌ که‌ افسر کنترل‌ بتواند خط‌ شما را ردیابی‌ کند، تلفن‌ را قطع‌ نکنید.

اطلاعاتی‌ که باید در اختیار اورژانس‌ قرار دهید؟

- نام‌ خود را درست‌ بیان‌ کنید و ذکر کنید که‌ به‌ اندازه‌ ظرفیت‌ خود به‌ عنوان‌ یک‌ ارایه‌کننده‌ کمک‌های‌ اولیه‌، مشغول‌ به‌ فعالیت‌ هستید. جزییات‌ زیر ضروری‌ هستند:

- شماره‌ تلفن خودتان

- محل‌ دقیق‌ حادثه

در صورت‌ امکان‌، نام‌ یا شماره‌ جاده‌ را بدهید. هرگونه‌ تقاطع‌ یا نشانه‌ دیگرا را ذکر کنید.

- نوع‌ و سنگینی‌ مورد اورژانس‌؛ به‌عنوان‌ مثال‌ «حادثه‌ رانندگی‌، دو ماشین‌، جاده‌ مسدود شده‌، 3 نفر گیر افتاده‌اند».

- تعداد، جنس‌ و سن‌ تقریبی‌ مصدومان‌ و هر چیزی‌ که‌ در مورد وضعیت‌ آنها می‌دانید؛ به‌عنوان‌ مثال‌ «مرد، پنجاه‌ و چند ساله‌، مشکوک‌ به‌ حمله‌ قلبی‌، ایست‌ قلبی‌».

- جزییات‌ هر نوع‌ خطر مثل‌ گاز، مواد سمی‌، صدمه‌ خطوط‌ نیرو یا وضع‌ آب‌ و هوا (مثلاً مه‌ یا جاده‌ یخ‌ زده‌).

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: تماس‌ تلفنی‌ برای‌ درخواست‌ کمک ،
آخرین ویرایش: - -

چگونه پوستی شاداب داشته باشیم

1390/07/29 07:53

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: پوست ، مو ، زیبایی ،

باید بدانیم که شاداب شدن پوست در عرض یک روز امکان پذیر نیست. اما شاید دانستن این موضوع برایتان تعجب آور باشد که می توانید پوست خود را در مدت کوتاه یک ماه بهبود ببخشید. یک ماه مدت زمان لازم برای جایگزین شدن سلولهای جدید به جای سلولهای قدیمی است. این توصیه ها را در مراقبت از پوست خود به کار بگیرید تا در مدت بسیار کوتاهی پوست شادابی داشته باشید.اول با ماساژ دائمی کار خود را آغاز کنید.

 

درمان ماساژی سلولهای مرده انباشته روی پوست شما را از بین می برد. به گفته دکتر «لیدیا ایوانس» از دانشگاه کلمبیا اگر این سلولهای مرده از بین نروند، منافذ پوست را می بندند و موجب بوجود آمدن جوش می شوند.سپس مولتی ویتامین بخورید. به گفته دکتر «نیکولاس لوو»، از دانشکده پزشکی یو سی ال ای، خوردن مولتی ویتامین بهترین راه برای تکمیل رژیمی است که شامل مواد غذایی کافی نیست.

 

البته باید مراقب باشید که در خوردن ویتامین زیاده روی نکنید. پوست شما مانند دیگر ارگانهای بدنتان است که نیاز به تعادلی مناسب بین ویتامینها و مواد غذایی دارد.در مرحله سوم قبل از خواب صورت خود را بشوئید،خوابیدن با صورت نشسته بدترین کاری است که می توانید با پوست خود انجام دهید. اگر سلولهای مرده موقع خواب روی پوست شما باقی بمانند، موجب بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش می شوند. تا جایی که می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

درست پس از دوش گرفتن، وقتی پوست شما هنوز مرطوب است، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، این کار به پوست کمک می کند تا رطوبت جذب کرده در هنگام دوش گرفتن را در خود حفظ کند.

 

مرحله بعدی آرامش است.داشتن استرس زیادی دارای اثرات منفی بر روی تمامی اعضای بدن از جمله پوست می گذارد. وقتی استرس داشته باشید، پوستتان زودتر پیر می شود. استفاده از فنون «مدیتیشن» در کاهش استرس و کمک به آرامش جسمی و روحی شما مؤثر است.کاری کنید که خونتان گردش و پمپاژ سریعتری داشته باشد..وقتی ورزش می کنید، گردش خون شما سریع تر می شود، بنابراین ویتامینها، مواد معدنی و اکسیژن به پوستتان رسیده و آن را شاداب تر می کند.

 

  مراقب مقدار نمک در رژیم خود باشید

 

برخی افراد نسبت به ید موجود در نمک طعام حساس هستند به همین خاطر مقدار زیاد مصرف آن موجب ایجاد کهیر و جوش روی پوست می شود.

 

  به خالهای صورت توجه کنید

 

با استفاده از آینه سر تا پای خود را چک کنید، بخصوص به خالهای جدید خود خوب دقت کنید. زیرا در اکثر موارد، بیماری ملانوم که خطرناک ترین شکل سرطان پوست است از خالها ناشی می شود.مقداری روغن در رژیم غذایی خود بگنجانید.رژیم غذایی با روغن بسیار کم که در آن کمتر از 10 درصد کالری روغن تأمین می شود، ممکن است در طی زمان باعث خشکی پوست شود. روغنهایی که برای پوست خوب هستند شامل روغن زیتون، آووکادو، کره بادام زمینی و روغن دانه های گیاهی و مغزهای آجیلی است.

 

  آب بنوشید

 

وقتی تشنه هستید پوستتان خشک و تیره به نظر می رسد اما توجه کنید که از نوشیدنیهای ساده به جای نوشیدنیهای گازدار استفاده کنید. میوه جات و سبزیجات نیز منابع خوبی برای تأمین آب بدن هستند زیرا بسیاری از آنها شامل بیش از 75 درصد آب هستند.

 

  زود بخوابید

 

کمبود خواب دارای اثرات منفی روی پوست است؛ صورت شما رنگ طبیعی خود را از دست می دهد و چشمانتان گود می افتد. همچنین دلیل دیگری نیز برای اثبات فواید خواب بر روی پوست شما وجود دارد. به گفته «دیوید بنکز»، متخصص پوست، شب بهترین زمان برای درمان پوست است. مطالعات نشان می دهد که دمای پوست هنگام خواب افزایش می یابد و هرچه پوست گرم تر باشد، مواد سازنده فعال مواد غذایی را بیشتر جذب می کند.

 

  به پشت بخوابید

 

خوابیدن روی صورت باعث کاهش جریان خون در صورت شما شده و این امر موجب پیدایش خطوط و چین و چروک روی پوستتان می گردد . پاهای خود را نرم کنید . هنگام خواب مقدار زیادی وازلین روی پاهای خود بمالید و جوراب کتان بپوشید، پاهای شما پس از چند شب نرم و لطیف می شود.

 

 به استخر و شنا بروید

 

گرما فواید زیادی برای زیبایی دارد که از آن جمله می توان به گردش خون و آرامش اشاره کرد. اما بیش از 15 تا 20 دقیقه در سونا نمانید.

 

 به میزان کافی ویتامین ث استفاده کنید، ویتامین ث برای تولید کلاژن ضروری است. کلاژن موجب استحکام پوست می شود. برای اینکه پوست شما از ویتامین ث بهره بیشتری ببرد از غذاهای سرشار از ویتامین ث استفاده نمائید. از جمله این مواد غذایی می توان به پرتقال، کلم بروکلی و فلفل قرمز اشاره کرد. همچنین از کرم حاوی ویتامین ث بر روی پوست خود استفاده نمائید.

 

 در رژیم غذایی خود از غذاهای رنگی استفاده کنید

 

غذاهای روشن حاوی مقادیر بالایی از «فیتوکمیکالز» می باشند. به گفته «لسلی بونسی» استاد مراقبتهای بهداشتی در مرکز پزشکی دانشگاه پیترزبورگ، «فیتوکمیکالز»ها در گیاهان یافت شده و نقش آنها حفاظت از پوست و بدن است. او مواد غذایی با رنگهای قرمز، نارنجی، زرد و سبز مثل توت فرنگی، فلفل زرد، سیب زمینی و خیار را در رژیم روزانه پیشنهاد می کند.

 

 چهره خود را شاد نگه دارید

 

این یک حقیقت است که وقتی حال شما بهتر باشد، پوستتان شاداب تر به نظر می رسد. وقتی خوشحال هستید، جریان خون در پوست شما افزایش می یابد و باعث سرخ شدن پوست شما می شود. کودکی را در آغوش بگیرید، درختی بکارید، یا جوک بگویید تا لبخند را بر روی صورت خود و دیگران بنشانید.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: چگونه پوستی شاداب داشته باشیم ، عمومی - پوست ، مو ، زیبایی - چگونه پوستی شاداب داشته باشیم ،
آخرین ویرایش: - -

چگونه بدن خود را خوشبو سازیم؟

1390/07/28 07:53

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: پوست ، مو ، زیبایی ،

در اتاق بیشتر افراد و در مقابل آینه ها شیشه های قد و نیم قد دئودرانت، مام و عطر وجود دارد. شما کدام یک از این محصولات را استفاده می کنید ؟

 

اگر میانه ی شما با دئودرانت ها بهتر است باید گفت که این اسپری های زیر بغل فقط بوی خوشی را تولید می کنند، ولی اثری بر میزان ترشح عرق ندارند. شما باید در هنگام خرید این محصولات، انواعی را بر گزینید که علاوه بر خوشبو کردن بدن، خاصیت ضد عرق هم داشته باشند.

 

باید به طرفداران مام ها بگوییم که لازم است چند ساعت پس از مالیدن مام روی پوست، محل را با آب و صابون بشویید. با این روش مواد شیمیایی آن از روی پوستتان پاک شده و فرصت پیدا نمی کنند وارد منافذ پوستی شما شده و ایجاد حساسیت پوستی کنند. سپس می توانید لایه ای جدید از مام را روی پوست خود بمالید. انواعی از این محصولات را تهیه کنید که حاوی مقدار کمی از مواد باکتری کش مثل آلومینیوم، روی و زیوکونیوم باشد.

 

شما می توانید از پودر بچه برای خشک نگه داشتن پوست بدن در نواحی کشاله ران یا زیر بغل استفاده کنید. پودرها عرق را به خود جذب کرده و علاوه بر آنکه سطح پوست را خشک نگه می دارند، از عرق سوز شدن پوست شما هم پیشگیری می کنند.

 

توصیه هایی هنگام خرید عطر

 

وقتی در یک فروشگاه در مقابل قفسه ای پر از عطرهای گوناگون قرار می گیریم، برای بیشتر ما دشوار است که عطر و ادوکلن مورد علاقه خود را از میان رایحه ها و مارک های گوناگون انتخاب کنیم. در این شرایط است که به فکر عطرهایی که دوست و آشنا توصیه کرده اند، می افتیم و یکی از آنها را از فروشنده می خواهیم.

 

فرق بین عطر، ادوکلن و محصولاتی از این دست، در غلظت عصاره غنی سازنده آن بوهای خوش است. هر قدر عصاره روغنی خوشبو در یک محصول بیشتر باشد، ماندگاری آن محصول بیشتر است. اگر شما پوستی چرب داشته باشید، ماندگاری عطر روی بدن شما بیش از افرادی است که پوست خشکی دارند، زیرا پوست چرب به طور طبیعی مرطوب است و رطوبت موجب نگهداری و ماندگاری بوی عطر می شود.

 

برای اینکه بوی عطر مدت بیشتری ماندگار باشد، عطر را به پشت گوش ها، گردن خود بزنید و مقداری اندکی را نیز روی پوست بدنتان استفاده کنید. سازندگان عطرها، به تمام عطرها الکل اضافه می کنند، چون الکل از سطح پوست تبخیر شده و بنابراین بوی عطر از بدن شما در فضا پراکنده می شود.

شاید نام ژل حمام را شنیده باشید. ژل حمام همان صابون است که شما می توانید هنگام حمام کردن با آن بدنتان را بشویید. خانم ها و آقایان، هر دو می توانند از این محصولات استفاده کنند. ژل حمام به خوبی کف می کند و اگر بدنتان را با آب بشویید، بوی مطبوعی روی پوست شما به جای خواهد گذاشت.

 

بهتر است چند اسپری از عطر روی پوست خود بزنید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

فراموش نکنید باید بعد از چند ساعت، عطر و ادوکلن خود را تجدید کنید.

عطر را به بدنتان بزنید نه به لباستان، چون ممکن است لباستان را لک کند.

هنگام خرید عطر اجازه دهید، بوی عطر نمونه 10 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس درباره خرید آن تصمیم بگیرید.

 

چند عطر را با هم امتحان نکنید، چون حس بویایی شما پس از امتحان بوی چند عطر (رایحه) مختلف، دیگر توانایی تشخیص را نخواهد داشت.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: چگونه بدن خود را خوشبو سازیم؟ ، عمومی - پوست ، مو ، زیبایی - چگونه بدن خود را خوشبو سازیم؟ ،
آخرین ویرایش: - -تعداد کل صفحات : 51 1 2 3 4 5 6 7 ...
Check Google Page Rank

تصویر ثابت