رابطه جنسی در زندگی زناشویی

1389/07/24 13:05

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: مهارت های زندگی ، روانشناسی ، پزشکی ، دانستنیهای پزشکی ،

 رابطه جنسی در زندگی زناشویی

 

 

 

كمبود صمیمیت زیربنای مشكلات جنسی است.زوجین میـتوانند از یك ارتباط سالم، جذاب و خوب جنسی در طـول زنـدگی مشـتـرك خـود بهره ببرند. رضایت جنسی امـری اسـت كـه در طـول زمـان و بـا هشیاری بسیار زیادی قابل دست یافتن می بــاشـد. ایــن امــر نــیــازمــنـد تعهد، سـرسـپـردگـی، تـلاش و هــمكاری هر دو طرف می باشد. زوجـیـن بـایـد اولین اولویت خود را در تطمیع كردن خواست های دیگری قرار دهند. رشد رابطه جنسی در زندگی زناشویی چیزی جز آشكار كردن خود واقعی افراد نمی باشد.

 

كمبود صمیمیت زیربنای مشكلات جنسی است. زوجین باید توانایی بیان احساسات و خواست های خود را نسبت به یكدیگر داشته باشند. باید به هم بگویند كه از انجام چه كاری لذت می برند و چه چیز مایه رنجش آنهاست. زن و شوهر هایی كه از بیان احساسات خود عاجز هستند نمی توانند در رابطه عشقی خود پیشرفت كنند و ارتباط آنها در همان مرزهای شهوانی باقی می ماند و فراتر از آن نخواهد رفت. آنها ممكن است برای سالیان دراز در همان حدود اولیه باقی مانده و ارتباط جنسی خود را همیشه با ترس نپذیرفته شدن ادامه دهند.

 

درگفتگوهای باز و عاشقانه هر یك از افراد می تواند به راحتی خواست ها و نیازهای خود را در راه رسیدن به ارضای جنسی بی پرده بیان كند. این امر به رابطه شما، انرژی و نیرویی تازه می بخشد و روحیه ای در شما ایجاد می كند كه هر روز پیش از گذشته طرف خود را بخواهید. بنابراین سعی كنید راههای متفاوت راضی كردن همسر خود را در این نوع ارتباطات پیدا كنید.

 

زوج هایی كه در این زمینه موفق هستند، اگر چندین فرزند هم داشته باشند باز هم می توانند به راحتی وقت خاصی را برای این امر اختصاص دهند حتی اگر فرزندان آنها بسیار كوچك بوده و نیاز به حمایت و مراقبت بیشتری داشته باشند.

 

زوج های كاردانی كه از داشتن سكس با یكدیگر لذت می برند تا هشتاد، نود سالگی نیز از هم خسته نمی شوند. آنها تغییراتی كه در اندام های جنسی شان به دلیل بالا رفتن سن ایجاد می شود را به راحتی می پذیرند. مردهایی كه پا به سن می گذارند شاید در رسیدن به نعوذ و نگه داشتن آن با مشكل مواجه شوند و خانم ها نیز دچار خشكی مهبل می شوند. زوج های بالغ، كه از نظر احساسی به هم نزدیك بوده و همدل می باشند به راحتی می توانند تغییر در نیازهای یكدیگر را درك كنند. آنها همدیگر را در آغوش می گیرند و عواطفشان را با یكدیگر در میان می گذارند و برای هم به منزله قوت قلب هستند. نیازها و خواست های این دسته از افراد برای طرف مقابل كاملا روشن است.

 

این راهها، روش های اثبات شده ای برای بازگرداندن علاقه و احساس به زندگی مشترك شما می باشد:

 

اولویت بندی: برقراری ارتباط جنسی را اولین اولویت خود قرار دهید و هیچ گاه آنرا به "بعدا" موكول نكنید. اجازه ندهید حضور بچه ها و یا مسائل كاری مانع انجام دادن این كار شود.

زمان: برای معاشقه زمان بگذارید یا به عبارت دیگر برای این كار زمان به وجود آورید. بر روی علایق خود تمركز كنید و وقت مناسبی را صرف بازسازی اعتماد و علاقه طرف مقابل نسبت به خودتان كنید.

لمس كردن: دست زدن نشان دهنده عشق ورزیدن است. دستهایتان را به دست یكدیگر بسپارید، با ملایمت هم را در آغوش بگیرید و همدیگر را ببوسید. به هم به حمام بروید و دوش بگیرید.

عشق: ایجاد فضای رمانتیك، بوس و كنار، و عشوه گری از مواردی هستند كه كیفیت رابطه جنسی را بالا می برند.

بازی: هیجان داشته باشید، با هم شوخی كنید و راههای جدید را در رابطه جنسی  كشف كنید.

صحبت: احساسات و خواست های خود را با یكدیگر در میان بگذارید، در مقابل گفته های او از خود واكنش نشان داده و دوباره از نو خود را نیرومند سازید.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مسائل جنسی درآقایان ، مسائل جنسی در خانم ها ، ماسئل جنسی درآقایان ، مسائل جنسی ، جنسی ، مسائل جنسی چیست ، رابطه جنسی در زندگی زناشویی ،
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic