قرائتی و اسرار مگوی دین و مسائل جنسی

1389/07/24 00:05

نویسنده : شهرام قاسمی
ارسال شده در: مهارت های زندگی ، روانشناسی ، پزشکی ، دانستنیهای پزشکی ،

قرائتی و اسرار مگوی دین و مسائل جنسی

 

آرشیو همشهری آنلاین

پای صحبت‌های حجت‌الاسلام قرائتی نشستن و گوش‌كردن صفای دیگری دارد اما ما هم سعی كرده‌ایم برای آنهایی كه در مراسم افتتاحیه «سومین كنگره خانواده و سلامت جنسی» - كه ششم آذرماه توسط دانشگاه شاهد برگزار شد – نبودند و نشنیدند، خلاصه‌ای از صحبت‌ها را تهیه كنیم. امیدواریم گزارشگر امینی بوده باشیم. البته ایشان بعدا اشاره كرد كه وقت نشده نظراتش را  درباره مسائل جنسی بعد از ازدواج هم بگوید كه شاید در كتابش دیدیم؛ كتابی با موضوع دین  و مسائل جنسی.

من درباره این مسئله قبلا مطالعه جامعی نكرده بودم اما پریشب رفتم نكته‌هایی یادداشت كردم كه چیزی شد نزدیك به 70 نكته. تا هرجایش را كه رسیدم، اینجا می‌گویم و بقیه را شاید كتابش كردم.

مثل ما درمورد غریزه جنسی، مثل كسی است كه جایی مهمان است، چراغ خاموش است و به جای اینكه برود از صاحبخانه بپرسد كه كبریت كجاست، تمام آشپزخانه را به هم می‌ریزد، آخرش هم پیدا نمی‌كند؛ درحالی كه اگر می‌رفت از صاحبخانه می‌پرسید، راحت كبریت را پیدا می‌كرد. درمورد غریزه جنسی هم همین‌طور است. به جای اینكه از خالق حكیم‌مان بپرسیم كه ما در این مورد باید چه بكنیم و چه نكنیم، گیر كرده‌ایم و نمی‌دانیم چه بكنیم.

تقوا و لذت

من كشورهایغربی و اروپایی و آمریكایی زیاد رفته‌ام. همین ماه رمضان امسال هم آمریكا بودم. به نظرم این غربی‌ها در كیف‌كردن از شهوت هم كلاه سرشان رفته؛ فكر می‌كنند خیلی آزادند و خیلی خوش هستند اما كلاه سرشان رفته. از نظر شما، افطاری بیشتر مزه می‌دهد یا شام؟ معلوم است كه افطاری. اگر شما چند ساعت گرسنگی كشیده باشی، بعد بیایی بنشینی سر سفره غذا، این خیلی بیشتر به‌ات مزه می‌دهد. درباره شهوت هم همین‌طور است؛ كسی كه دائم نگاهش این طرف و آن طرف بوده، زن‌های مختلف را دیده، زن با مرد و مرد با زن اختلاط داشته، یك نگاه به این، یك خنده به آن و... این دیگر همسر خودش برایش هیچ لطفی ندارد، تكراری است؛ درصورتی كه مؤمن از همسرش لذت می‌برد؛ یك لذت عمیق.

تمركز یك اصل است؛ نه تنها در این مورد، در عبادت هم شرط است. می‌گویند جلوی بازار، نماز نخوانید؛ چرا؟ چون هی آدم می‌رود و می‌آید و حواستان پرت می‌شود. در احادیث ما آمده است قاضی اگر كفش‌اش تنگ است، نباید قضاوت كند چون تمركز ندارد و قضاوت‌اش درست نیست. در درس‌خواندن هم باید تمركز داشت وگرنه چیزی یاد نمی‌گیریم.

نگه داشتن چشم، باعث می‌شود مرد زنش را با دیگران مقایسه نكند. آن‌وقت وقتی می‌آید خانه و زنش را می‌بیند، ‌او را زیباترین زن دنیا می‌بیند چون زن دیگری را ندیده. حتی اگر نمره زنش 13 هم باشد، برای او بهترین نمره است؛ برای همین است كه در قرآن سفارش شده مردها و زن‌ها نگاهشان را نگه دارند. به زن‌ها هم توصیه شده زینت‌هایشان را آشكار نكنند. این باعث می‌شود زن خودش را به رقابت با زن‌های دیگر نیندازد. معلوم است كه اگر زنی بخواهد با 200 تا زن دیگر رقابت كند (در زیبایی، در آرایش و در لباس) حتما شكست می‌خورد.

پس بهتر است ببینیم خالق ما در مورد سلامت خانواده و سلامت جنسی چه می‌گوید، آن‌وقت نه خیلی نیازی به كنگره داریم و نه تشكل و كمیسیون و شورای عالی و...

چرا زشت است؟

خالق می‌گوید خانواده قداست دارد. 2 ركعت نماز فرد متاهل از 70 سال عبادت انسان مجرد بالاتر است. خانواده باعث كم‌شدن جرم و جنایت می‌شود، باعث كاهش تنش‌ها می‌شود. وضع اقتصادی آدم‌ها را خوب می‌كند. در قرآن آمده است كسانی كه با همسران خود رابطه زناشویی دارند را نباید ملامت كرد؛ «الا علی ازواجهم او ما ملكت ایمانهم فانهم غیرملومین»؛ درصورتی كه در جامعه ما، یك چیزهایی رسم شده كه خودمان تویش گیر كرده‌ایم و هیچ ارتباطی هم به دین و قرآن ندارد. چرا زنی كه بیوه شده نباید ازدواج كند؟

«نه، زشت است...» چرا زشت است؟ یا می‌گویند زن و شوهر در دوران عقد نباید نزدیكی داشته باشند. چرا؟ این را از كجا درآورده‌اید؟ «نه، اینجا خانه پدرش است، خانه خاله است، خانه عمه است، نمی‌شود، زشت است...» كی گفته زشت است؟ این جوان‌ها نیاز دارند به این موضوع، باید خانه هركس كه هست، برایشان اتاق خلوت بگذارید تا با هم باشند. زشتی ندارد، شرعا زن و شوهر هستند. ما یك لحاف كرسی را برداشته‌ایم و كرده‌ایم «لنگ»، آن‌وقت می‌خواهیم آن را ببندیم به كمرمان! خب، معلوم است كه نمی‌شود. «حج تمتع» را برای چی اسمش را گذاشته‌اند حج تمتع؟ برای اینكه بعد از احرام شما بروید و از همسر شرعی‌تان «تمتع» بگیرید و لذت ببرید.

قرآن عبادت را باعث تقوا دانسته و تقوا را باعث فلاح. سوره مومنون را ببینید؛ «قدافلح المومنون، الذین هم فی صلاتهم خاشعون والذین هم عن اللغو معرضون...» تا آنجا كه می‌فرماید در وصف مومنینی كه به فلاح رسیدند؛ «والذین هم لفروجهم حافظون، الا علی ازواجهم او ما ملكت ایمانهم فانهم غیرملومین» (آیات 16 - 1 سوره مؤمنون). ببینید كه در اینجا، خشوع و گریه در نماز را كنار استفاده از همسر گذاشته؛ دین و لذت جنسی. چقدر عالی و ظریف اینها را در كنار هم آورده.

 از روی میخ بلند شوید!

بعضی‌ها یك گیرهایی برای ازدواج گذاشته‌اند كه خیلی عجیب است؛ «اول لیسانس‌ام را بگیرم، بعد...». در اسلام این‌طوری نیست؛ بهره‌بردن از همسر كه لیسانس و دیپلم نمی‌شناسد. چرا وقتی شما تشنه‌ای، نمی‌گویی اول لیسانس‌ام را بگیرم، بعد آب بخورم؟! «اول دختر اول باید ازدواج كند، بعد دومی.» چه ربطی دارد؟ آمدیم و دختر اول هیچ‌وقت نخواهد ازدواج كند. یك خانمی چند وقت پیش برای من نامه نوشت كه از دست پدر و مادرم خیلی شاكی‌ام؛ آن موقع كه من پیش‌دانشگاهی بودم، خواستگارهای خوبی داشتم، نگذاشتند ازدواج كنم. حالا دانشگاه‌ام را هم رفته‌ام اما دیگر خواستگار ندارم. ما روی میخ نشسته‌ایم، هی می‌گوییم آخ! خب از روی میخ بلند شو، اینكه دیگر كمیسیون نمی‌خواهد! همان‌طور كه حضرت لوط جلوی قوم منحرفش درآمد و گفت «الیس منكم رجل رشید؟» (سوره هود، آیه 78)، ما هم درمورد این مسائل یك آدم رشید می‌خواهیم؛ كسی كه صف‌شكنی كند.

در قرآن 30بار كلمه «معروف» آمده، نصفش درمورد رفتار با همسر است. در اسلام، مرد در هر بار كامیابی از همسرش باید مایه بگذارد. در قرآن كیفر زن ناشزه (نافرمان) این است كه اول موعظه‌اش كنید، اگر به راه نیامد، رختخواب‌تان را جدا كنید. این-یعنی پشت‌كردن به همسر و محروم‌كردن او از این مسئله- یك كیفر حساب می‌شود. اسلام می‌گوید هیچ‌كس اجازه ندارد همسرش را معلق نگه دارد؛ یعنی باید تكلیفش را با او روشن كند؛ یا باید با او رابطه داشته باشد یا طلاقش بدهد.

 پول نداشته باش، زن داشته باش

مشكلات اقتصادی هم نباید مانع ارضای صحیح غریزه جنسی شود. «الان پول ندارم زن بگیرم» یعنی چی؟ پول نداشتن یك مشكل است و همسرنداشتن یك مشكل دیگر. به خانمت بگو الان پول ندارم، حالا عقد كن تا بعدا برویم خانه خودمان.

این قیدهایی كه ما برای ازدواج درست كرده‌ایم، به آن ضربه می‌زند. هیچ هم احتیاج به روان‌شناسی و جامعه‌شناسی ندارد. مگر تشنگی، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی لازم دارد؟ نیاز به همسر هم مثل آب است. فرق آب با همسر چیست؟ پیامبر روی منبر داشتند سخنرانی می‌كردند، زنی بلند شد و گفت یا رسول‌الله، من شوهر می‌خواهم.

وسط سخنرانی، پیامبر حرفش را قطع كرد – آن‌قدر كه موضوع مهم است – و گفت كی این زن را می‌گیرد؟ حالا الان اگر یك خانمی از این در بیاید تو و بگوید من شوهر می‌خواهم، دستگیرش می‌كنیم و تا نبریمش كلانتری، ولش نمی‌كنیم. مگر گناه كرده؟! این قیدها باید برداشته شود.

شما هر چیزی را از دین حذف كنید، فردا باید كنگره‌اش را بگذارید. غریزه جنسی نیاز به آموزش ندارد، شما قیدها را بردارید، گیرها را برطرف كنید، اصلاح كنید، خودش راه خودش را پیدا می‌كند. خواب و خنده و خوراك و... مگر آموزش می‌خواهد؟!
 
همشهری انلاین
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مسائل جنسی درآقایان ، مسائل جنسی در خانم ها ، ماسئل جنسی درآقایان ، مسائل جنسی ، جنسی ، مسائل جنسی چیست ، قرائتی و اسرار مگوی دین و مسائل جنسی ،
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات